Polonezköy’de Gezilecek Yerler

Polonezköy’de gezilecek yerler, Köy tarihçesi ve eski fotoğrafların sergilendiği Zofia Teyze’nin Hatıra Evi, ağaç oyma heykel ve resim sergileri, resitaller, kültürel aktiviteler. Tarihi Köy Kilisesi, Kültür Evi. Yılın her mevsimi koşu ve doğa sporları yapabileceğiniz beş kilometrelik yürüyüş parkuru. Bisiklet parkuru. Farklı lezzetleri bir arada sunan restoranlar… Polonezköybir şenliktir… Köy meydanından bisiklet kiralayıp harika bir doğa gezisine çıkabilirsiniz. 5 KM’lik yürüyüş parkurunda dolaşabilir, koruma alanı içerisinde bulunan geyiklere denk gelebilirsiniz. Sabah güne güzel bir kahvaltı ile başlayıp ardından güzel bir yürüyüş sonrası et-mangal keyfi yapabilirsiniz. Birbirinden güzel konaklama tesislerinde konaklayabilir doğanın eşsiz güzelliklerini yaşayabilirsiniz. 

Köye ulaşım oldukça basittir. Fatih Sultan Mehmet köprüsünün anadolu yakası köprüden önce son çıkış ayağından kavacık istikametine dönebilirsiniz. Yolu düz devam edip Polonezköy yol tabelaları ile köy içerisinde kadar gelebilirsiniz. Toplu taşıma araçları kavacığa kadar mevcuttur. Kavacık’tan sonra bir taksi aracılığı ile köyümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Polonezköy, İstanbullular için mevsim fark etmeksizin yaz-kışı tercih edilen, şehrin gürültüsünden kaçarak, huzur içinde, bol oksijenli tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olma özelliğine sahiptir. Polonezköy otelleri yüzyıllık pansiyonculuk geleneğinden gelerek ziyaretçilerine ihtiyaç duyacakları tüm olanakları bütün konforuyla sunmaktadır. Kısa bir tatile ihtiyacınız varsa, Polonezköy’de rahatlayacağınız ve yenileyeceğiniz bir molayı kendinize ve sevdiklerinize hediye edin. Polonezköy’ün bol oksijenli ve yeşil atmosferinde yapacağınız tadına doyulmaz lezzetlerle zenginleşmiş kahvaltısı mutlaka denenmesi gereken bir güzelliktir.

Polonezköy’de Gezilecek Görülecek Yerler      

Polonezköy Gezilecek görülecek yerler
Polonezköy’de Gezilecek Yerler
 • Zofia Riji Anı Evi

  köy ve aileyle ilgili fotoğraf ve dokumanlar toplanmıştır…

  Polonezköy'de gezilecek görülecek yerler
  Polonezköy’de Gezilecek yerler
 • Polonezköy Kültür Evi

  Kültürel faaliyetler, resim sergileri ve Polonya kültürü ile ilgili pek çok kaynak bulunmakta…

  Polonezköy'de Gezilecek Görülecek Yerler
  Polonezköy’de Gezilecek Yerler
 • Ağaç Oyma Heykel Sergisi

  da sanatseverler tarafından yapılan ağaç oyma heykel sergisi görülmeye değer…

  Polonezköy'de Gezilecek Görülecek Yerler
  Polonezköy’de Gezilecek Yerler
 • Hayvan Parkı

  nyesinde açık hava hayvanat bahçesi bulunmaktadır… Hayvan Parkında çitlerin arkasında özgürce dolaşan çeşitli hayvanlar bulunmaktadır…

  Polonezköy'de Gezilecek Görülecek Yerler
  Polonezköy’de Gezilecek Yerler
 • Meryem Ana Kilisesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir